Rodinná tradice

Jsme rodinná včelí farma od roku 1934, kdy začal včelařit můj prapradědeček Jan Adamec. V tom roce si pořídil svůj první roj a po sléze začal včelařit. Po něm tuto tradici převzal můj pradědeček Zdeněk Adamec a po něm nakonec i můj táta. Pradědeček mému tátovi hodně vysvětloval jaká je ta správná včelařská praxe. 

Své první včelstva táta obdržel v roce 1986, ještě za totality. Jako kluk ze základní školy jezdil se svou maminkou na různé přednášky a sbíral postupně zkušenosti. Pamatuje si kdy cukr stál 7,30 a med se prodával za 35Kč do výkupu a za 40Kč se prodával lidem. Ceny nedávno okolo 100 korun byli absolutně neadekvátní práci a včelařině vůbec, proto došlo od roku 1989 až po rok 2002/2003 k propadu počtu včelstev skoro na polovinu. V České Republice bylo kolem roku 1988/1989 téměř  900 tisíc včelstev a po té cenové zkáze se počet včelstev snížil až ke 400 tisíc i díky varováze.

Článek zpracovala: Lada Sedláčková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení