O nás

Včelařství Sedláček a Apis Morava s.r.o. jsou rodinné firmy s veškerým sortimentem po nejvíce vlastních včelích produktů a včelařských potřeb.

Firma Včelařství Sedláček obhospodařuje okolo 800 včelstev v oblasti jižní Moravy a získává od nich prvotřídní med, pyl a propolis. Med sama zpracovává a plní v zcela nových perfektních prostorech pod přísným veterinárním dohledem do spotřebitelského balení a prodává po celé ČR ba i v Evropě. Kvalita je na prvním místě a její tajemství se předává z generace na generaci již od roku 1934, kdy současného majitele Miroslava Sedláčka prapradědeček Jan Adamec usadil svůj první roj. Dále tato firma jako každý správný včelařský provoz rozmnožuje a prodává včelstva, oddělky a včelí matky ostatním včelařům, jimž pomáhá také svojí lektorskou činností a zúročuje tak své téměř století sbírané poznatky a vědomosti.

Firma Apis Morava s.r.o. vznikla jako „dceřinná“ firma fi. Včelařství Sedláček za účelem prohloubení prodejní sekce. Zabývá veškerými službami a prodejem včelařských potřeb pro včelaře od domácích tak i předních zahraničních firem. Druhou ztěžejní činností je prodej (obrovského sortimentu či) široké škály českých včelích produktů vyrobených fi. Včelařství Sedláček tak i nakoupených od partnerských firem. Zahraniční zastoupení od předních výrobců včelařských potřeb firem Carl Fritz Německo, Swienty Dánsko, Lega z Itálie a několika dalších je známkou evropské úrovně našeho prodeje. Drtivá většina zboží je skladem a to díky nejen precizní vzájemné spolupráci s dodavatelskými firmami, ale také vlastní výrobou či konstrukcí mnoha výrobků – zejména přířezů a úlů, při nichž využíváme bohatých zkušeností a znalostí majitele Miroslava Sedláčka.